Prvi kulturni dan na Osnovni šoli Rače je bil namenjen ustvarjanju stripa. Bilo je pestro, zanimivo in predvsem ustvarjalno. In kako učence spodbuditi k ustvarjanju? Na šolo povabiš priznanega slovenskega ilustratorja, pisatelja in ustvarjalca UROŠA HROVATA.

Kaj je strip? Kako nastane? Kdo ustvari vse te ilustracije? Priprave na kulturni dan so potekale ves teden.

V sredo, 7. 10. 2020, nas je RES obiskal, Uroš Hrovat, eden uspešnejših slovenskih soustvarjalcev in ilustratorjev najrazličnejših otroških slikanic in knjig za mlade. Le kdo ne pozna lika Petra Nosa pa košarkarja Rante in njegovih prijateljev ali odbitih junakov Živalskih novic iz zbirke Pozor, pravljice?

Svoj likovni navdih je brez težav prenesel na učence, ki so z občudovanjem opazovali, kako se je pred njihovi očmi izpod njegovega flomastra izrisoval strip. Umetnik Uroš Hrovat pa ni le ilustriral, ampak je postregel s številnimi nasveti, kako oblikovati ilustracijo, da z njo dosežemo večjo izraznost.  Učence je navdušil.

V risanju stripa so se preizkusili tudi učenci. Pogumno so se spoprijeli z izzivom in nastale so prave mojstrovine.

Bil je celovit, navdihujoč dan, ki je v vseh nas zanetil iskrice ustvarjalnosti.

Pripravili: Učenci šolskega novinarstva in Martina Brodej, učiteljica