Projekt Naša mala knjižnica je namenjen promociji bralne kulture ter evropskih avtorjev in ilustratorjev, ki so uveljavljeni v domovini, ne pa nujno v drugih evropskih državah.

Projekt Naša mala knjižnica se v Sloveniji izvaja že dvajset let. Ob branju knjig imajo prav tako pomembno vlogo Ustvarjalni, ki doprinesejo k dodatni motivaciji šolarjev za branje zelo kakovostnih knjig.

V projekt Naša mala knjižnica so bili v letošnjem šolskem letu vključeni učenci od 1. do 5 razreda. Knjige  je učencem brala naša šolska knjižničarka, nekaj knjig pa so učenci prebrali skupaj s svojimi učiteljicami. Po vsakem branju je sledilo raziskovanje, spoznavanje avtorjev, ilustratorjev, novih dežel … in seveda –  poustvarjanje. Bilo je zelo razgibano, radovedno, ustvarjalno in veselo.

V letošnji projekt so bile zajete slednje knjige:

• LEKARNAR MIŠKO

… ALI ZAKAJ IMA FEBRUAR 29. DNI

• PETJA SPRAŠUJE ZAKAJ JE NEBO MODRO
  • KIOSK
  • KAKO PRESTRAŠITI POŠAST
  • MAMIN ZMAJ
  • SKORAJ ME NI VEČ STRAH
  • ZELENI POPOTNIK
  • HENRIKIN STREŠNI VRT
  • DRHTEČI VITEZ
  • TINE IN BINE DEKTIVA